Moc luster. Jak je wykorzystać w aranżacji salonu?

Lustro przez wiele osób traktowane jest jako funkcjonalny dodatek do łazienki czy garderoby. Warto jednak pamiętać, że doskonale sprawdzi się również wykorzystane w pokoju dziennym. Odpowiednio dobrane pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, a także wprowadzić do wnętrza więcej światła. Jak wybrać lustro, które będzie pasować do naszego pokoju dziennego? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Modny dodatek do pomieszczenia — lustro w salonie

Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie lustra w salonie, powinniśmy najpierw przemyśleć, gdzie ma się ono znaleźć. Najczęściej wiesza się je nad kanapą. W ten sposób może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się większe, niż jest w rzeczywistości. Warto wybrać w takim przypadku wariant prostokątny i umieścić go tak, aby dłuższy bok był równoległy do podłogi. Dobrze sprawdzają się także modele okrągłe, a w nowoczesnych pomieszczenia również te o nieregularnych kształtach.

Opisywany dodatek nierzadko mocuje się nad komodą. Pamiętajmy jednak o odpowiednim odstępie między meblami a lustrem, który powinien wynosić około 25 centymetrów. Dobrym wyborem jest także urozmaicenie ściany z obrazami czy plakatami lustrem lub kilkoma tego rodzaju elementami wyposażenia. Dzięki temu dana część salonu zyska oryginalny charakter.

Co powinno wyróżniać wybrane lustro?

Podczas wyboru lustra warto pamiętać, aby dopasować je do stylu, w jakim zaaranżowany jest salon. Wąskie ramki lub ich brak to dobry wybór do nowoczesnych pomieszczeń, z kolei warianty z ozdobnymi ramami świetnie sprawdzą się w salonach glamour. Oprócz tego wybierzmy produkty, które oferuje sprawdzony szklarz. W Warszawie znajdziemy lustra do salonu w ofercie Zakładu Szklarskiego Pawła Darzyckiego. Wyróżnia je łatwość czyszczenia, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne.