Problem z wybitą szybą? Sprawdź, jak szybko mu zaradzić

Wypadki się zdarzają, a kiedy już do nich dojdzie, ważne jest, aby wiedzieć, jak szybko zaradzić zaistniałej sytuacji. Jeśli chodzi o uszkodzone szkło w mieszkaniu, nie chcesz czekać zbyt długo, aby naprawić problem. Na szczęście istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby szybko i bezpiecznie naprawić wybitą szybę.

Zbierz niezbędne materiały

Zanim zaczniesz naprawiać wybitą szybę, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały. Potrzebna będzie para rękawic, okulary ochronne, szufelka i szczotka, odkurzacz z końcówką do węża oraz gazeta lub stary ręcznik. Będziesz także potrzebować taśmy klejącej lub kleju przeznaczonego do naprawy szkła.

WAŻNE! Jeśli jednak nie masz pewności co do samodzielnej naprawy uszkodzonego szkła, najlepiej wezwać szklarza, który zrobi to bezpiecznie i skutecznie.

Wykonaj następujące kroki, aby naprawić szybę

Najpierw załóż rękawice i okulary ochronne. Następnie użyj szufelki i szczotki, aby ostrożnie zmieść wszystkie uszkodzone kawałki szkła. Umieść je w starym pojemniku lub worku, aby można je było później bezpiecznie wyrzucić. Następnie użyj odkurzacza z nasadką na wąż, aby zassać pozostałe kawałki szkła. Po usunięciu wszystkich uszkodzonych kawałków użyj taśmy klejącej lub kleju, aby ostrożnie skleić ze sobą wszystkie duże kawałki szkła, które są nadal nienaruszone. Upewnij się, że wszystkie kawałki pasują do siebie prawidłowo przed zabezpieczeniem ich na miejscu za pomocą taśmy klejącej lub kleju.

Ponadto upewnij się, że wszelkie pojemniki lub torby używane do usuwania uszkodzonych kawałków są bezpiecznie zamknięte, aby nikt inny nie mógł się z nimi zetknąć.

Naprawa wybitej szyby w mieszkaniu nie musi być trudnym zadaniem, jeśli zastosujesz się do tych prostych kroków i weźmiesz pod uwagę wszystkie niezbędne środki ostrożności.